Εγγραφές στην Α' Δημοτικού (Σχολ.έτος 2024-25)

Κατηγορία: Τα νέα μας Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 28 Φεβρουάριος 2023 Γράφτηκε από τον/την Super User

Σχετικά με τις Εγγραφές στην Α΄ τάξη του 1ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης, για το Σχολικό Έτος 2024-2025, η ημερομηνία υποβολής δικαιολογητικών ορίζεται από την έως την 20η Μαρτίου 2024. Τα δικαιολογητικά θα κατατίθενται κατόπιν ραντεβού με τη Διεύθυνση του σχολείου στο τηλ. 2310-411.696

Απαραίτητα Δικαιολογητικά:

1. Αίτηση Εγγραφής στην Α' Δημοτικού (μπορεί να δοθεί έντυπο από το σχολείο)
  2. Αίτηση-Δήλωση Ολοημέρου Προγράμματος ( μπορεί να δοθεί και ως έντυπο από το σχολείο)
  3. Βιβλιάριο υγείας με τα εμβόλια που προβλέπονται στο εθνικό πρόγραμμα εμβολιασμών.
  4. Α.Δ.Υ.Μ. (Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή).
  5. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου (από το Νηπιαγωγείο όπου φοιτά).
  6. Έντυπο Γονικής Συγκατάθεσης για δημιουργία Μαθητικού Λογαριασμού στο ΠΣΔ(Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο) ( μπορεί να δοθεί και ως έντυπο από το σχολείο)
  7. Αποδεικτικό κατοικίας, όπως πχ.
  • λογαριασμός ρεύματος ή
  • συμβόλαιο μίσθωσης κατοικίας ή
  • εκκαθαριστικό εφορίας
  • ΠΡΟΣΟΧΗ: ο Λογαριασμός τηλεφώνου ΔΕΝ γίνεται δεκτός)

Σχετική Απόφαση του Υπουργείου Παιδείας Θ.και Π. ΑΔΑ :98ΑΗ46ΝΚΠΔ-1ΡΛ

Τα όρια της σχολικής περιφέρειας του σχολείου μας, ορίζονται βάσει της απόφασης 5388/21-2-2023 του Δ/ντη Α/θμιας Εκπ/σης Ανατολικής Θεσ/νίκης, με ΑΔΑ: 69ΚΠ46ΜΤΛΗ-ΠΔ9, και φαίνονται υπό μορφή Excel ΕΔΩ!